Skandynawskie dodatki z metalu

Skandynawskie dodatki z metalu

Metalowe skandynawskie dodatki

Styl skandynawski wnętrza od zawsze kojarzy się z minimalistyczną funkcjonalnością. Jasne kolory oraz naturalne materiały, to podstawa każdego pomieszczenia skandynawskiego. Główną rolę odgrywa tam drewno pod każdą postacią – mogą to być drewniane schody, podłogi, a także liczne sosnowe meble. Jednak do dopełnienia całości trzeba czegoś więcej. Dlatego meble z drewna świetnie uzupełniają skandynawskie dodatki z metalu. Bez trudu we wnętrzarz urządzonych w skandynawskim duchu znajdziemy także większe konstrukcje metalowe. Będą to głównie stoliki i półki wykończone elementami drewna lub szkła.

Rola metalu w skandynawskim wystroju

Metal jest materiałem bardzo wdzięcznym, bowiem stosunkowo łatwo się go formuje. Do tego jest odporny na uszkodzenia i możliwy do pomalowania na najróżniejsze kolory. Takich możliwości nie oferuje drewno. Dlatego marki takie jak Nordal, udanie łączą tradycję z nowoczesnością, oferując skandynawskie dodatki z metalu. W sprzedaży są zarówno bardzo proste formy, jak i bardziej skomplikowane propozycje nawiązujące do kultury regionu.

Funkcjonalność, to jedna z głównych zasad filozofii skandynawskiego urządzania wnętrz. Metalowe dodatki oferują użytkownikom długowieczność oraz łączą użyteczność z estetycznym wyglądem. Wieszaki czy wsporniki do półek z metalu, to powszechny widok w skandynawskim wystroju.

Skandynawowie, pomimo neutralnych kolorów, lubią wykorzystywać kontrasty. Jest to najczęściej widoczne w połączeniu szarych kanap i foteli z intensywnie żółtymi lub zielonymi poduszkami czy kocami. Tak samo ma się sprawa, jeśli chodzi o łączenie drewna z metalem. Ciepło drewnianych mebli jest zestawiane z surowością metalowych dodatków. W ten sposób powstają ciekawe w odbiorze zestawienia.

Jak już wcześniej wspomniano, metal daje duże możliwości doboru kolorów. Nie muszą to być wyłącznie czarne stoły. Równie chętnie styl skandynawski wykorzystuje złote lub srebrne dodatki.

Pamiętajmy o ogrodach

Skandynawia nie należy do szczególnie słonecznych regionów. Tym bardziej więc mieszkańcy chcą wykorzystać skąpe promienie słońca. Metal w ogrodach zajmuje więc szczególną rolę z racji swojej odporności na warunki atmosferyczne. Skandynawski design ogrodowy odbiega jednak nieco od naszego pojmowania tej kwestii. Tam nikogo nie dziwią nieco sfatygowane i przyrdzewiałe krzesła i stoły ogrodowe. Ewentualnie bywa to zabieg celowy, aby wprowadzić do otoczenia wokół domu nieco nostalgii za minionym czasem.

Światło pełni natomiast niepoślednią rolę we wnętrzach i na zewnątrz. Urokliwe latarenki ogrodowe oświetlają ścieżki i miejsca do odpoczynku. Powstają one oczywiście z metalu, który świetnie odnajduje się w surowym klimacie Skandynawii.

wyroby metalowe Poprzedni post: Wyroby metalowe do domu i ogrodu