Tralki do balustrad a bezpieczeństwo

Tralki do balustrad a bezpieczeństwo

Bezpieczne schody i balustrady

Odpowiednie wsparcie do balustrad schodów zewnętrznych i balkonów jest niezwykle istotne. Zarówno dla hoteli i pensjonatów, jak i dla prywatnych domów mieszkalnych. Tralki do balustrad są podstawowymi elementami ich budowy. Montuje się je zazwyczaj w odległości około 10 cm od siebie. Wykorzystywane są jako swego rodzaju zabezpieczenie przed wypadnięciem podczas wchodzenia na kolejną kondygnacje budynku. Bezpieczeństwo zależy także od poręczy, która opiera się na solidnej podstawie słupków i tralek. Tralki metalowe lub drewniane stanowią ważny element całej konstrukcji schodów oraz bardzo często stanowią najbardziej dekoracyjny ich element. Pełnią podobną rolę co sztachety drewniane w ogrodzeniu.

Montuje się je równomiernie na całej długości schodów, w dość małej odległości od siebie ze względu na dzieci. Im mniejsze odległości, tym mniejsze zagrożenie, że dzieci przełożą przez nie głowę.

Zróżnicowane tralki do balustrad

Tralki powstają z drewna lub metalu. Dla bardziej wymagających klientów pojawiły się tralki metalowe o różnych zdobieniach, które nie tylko stabilizują schody, ale i je upiększają. Dzięki dużej ilości wzorów można je dopasować niemal do każdego projektu, nadając mu niepowtarzalne wykończenie. Tralki zwiększają bezpieczeństwo poprzez zapewnienie większego komfortu użytkowania balkonów i schodów oraz chroniąc przed spadnięciem.

Wykonuje się je najczęściej z prętów różnych rozmiarów i o różnych przekrojach ze wspawanymi elementami dekoracyjnymi. Najczęściej spotykanymi są rozety o motywach roślinnych. Kute rozety powstają ze stali, blachy oraz żeliwa. Najbardziej popularne są róże kute, które są elementami stosowanymi do balustrad i ogrodzeń. Doskonale sprawdzają się przy przęsłach balustradowo- ogrodzeniowych. Zapełniają przestrzeń między tralkami, dodatkowo usztywniając całą konstrukcję, a co za tym idzie wpływając pośrednio na bezpieczeństwo użytkowników. Tralki nie tylko zapewniają bezpieczeństwo domowników, ale i wzbogacają całą kompozycję. Solidnie wykonane posłużą na lata, gwarantując stabilizację i bezpieczeństwo w użytkowaniu zarówno schodów, jak i balkonów.